Переглянути всі

Як прати рюкзак - поради по догляду за рюкзаками

Blogue
Як прати рюкзак - поради по догляду за рюкзаками

Одним з найпопулярніших і затребуваніших аксесуарів останніх десятиліть залишається рюкзак. Це легко пояснити поєднанням практичності і свободи самовираження. Ринок наповнено сотнями моделей для самих різних цілей - від крихітних рюкзаків для дівчаток до величезних похідних варіантів об'ємом до 120 літрів. Їх усіх об'єднує те, що носяться вони на спині... і вимагають частого чищення, адже будь-які сумки швидко брудняться і втрачають привабливість. Команда YES допоможе зрозуміти, як випрати рюкзак і не зіпсувати улюблену річ.

ryukzaki

Які рюкзаки можна прати

Для початку, варто пам'ятати, що не всі ранці можна піддавати пранню. Все залежить від матеріалів. Розділимо їх на типи:

  • штучні (синтетичні) тканини - поліестер, нейлон, неопрен;
  • натуральні тканини - текстиль, бавовна;
  • натуральна і синтетична шкіра;
  • комбіновані матеріали.

Розглянемо докладніше кожен тип.

  • Синтетичні аксесуари, в основному це міські моделі, чистити нескладно, а при дбайливому відношенні достатньо протирати вологою тканиною. Якщо виріб вимагає чистки, можна випрати його при температурі до 30 градусів в пральній машині. Не всі синтетичні вироби допускається прати; особливості чистки таких аксесуарів розглянемо далі.
  • Для виробів з натуральної тканини або мембрани підійде тільки ручне прання в холодній воді. Віджимати їх також не можна: дайте воді стекти, розпряміть річ руками, і висушіть при кімнатній температурі. Сушити високою температурою такі речі не можна.
  • Потрібно випрати рюкзак зі шкірозамінника або шкіри? Такі вироби не перуть, а чистять м'якою серветкою або вологою тканиною. Шкіряний аксесуар сильно забруднений? Застосовуйте м'які чистячі гелі. Речі зі шкірозамінника краще привести в порядок рідкою шкірою.
  • Комбіновані матеріали — наприклад, синтетика з бавовною, чистять так само, як синтетику.

Не забувайте, що якщо на виробі є металева фурнітура або декоративні елементи, перед завантаженням в машину упакуйте його в спеціальний мішок. Пам'ятайте, що не можна прати рюкзаки з силіконовими деталями, виготовлені з вовни і будь-якого прозорого матеріалу.

Виробники завжди вказують режим прання (або пишуть про його неприпустимість) на бирці. Уважно вивчіть все, що на ній вказано, і дотримуйтесь рекомендацій виробника.

stirka ryukzakov

Як випрати рюкзак в пральній машині

Отже, вивчаємо бирку. Рюкзак виготовлено з синтетики, але на виробі написано, що його не можна прати? Швидше за все, він просякнутий складом з водовідштовхувальними властивостями. Такі ранці не можна чистити ні у машині, ні вручну.

На бирці немає значків, що забороняють прання? Його можна відправити в машину. Але необхідно дотримуватися певних умов, якщо ви дбайливо ставитеся до речей. Розберемо, як правильно прати рюкзак, що враховують при пранні і як має відбуватися чистка.

Підготовка

На бирці завжди вказується температурний діапазон і засоби, застосування яких для цього матеріалу заборонено. Не забувайте виконувати вказівки виробника.

Дістаньте весь вміст. Часто сумки перуть з грошима, документами, ключами і дрібною технікою. Ключі зазвичай "переживають" прання безболісно, ​​ але втрата улюблених навушників або, що ще гірше, паспорта, стане неприємним сюрпризом. Простежте, щоб всередині не залишалося папірців або серветок - при пранні папір залишає дрібні частинки, і їх важко прибрати з тканини.

Щоб випрати шкільний рюкзак, виверніть його навиворіт разом з усіма відділеннями. Витрусіть сміття, канцелярське приладдя та дрібні предмети, які могли залишитися всередині. Вивернути не виходить? Використовуйте пилосос на невеличкій тязі. Також не зайвим буде пропилососити шви, складки на тканині і невеликі кишені, що не піддаються вивертанню.

Приберіть з виробу знімні металеві елементи. Вони можуть проржавіти, залишивши плями, або пошкодити тканину. Ремінці затягніть, фастекси - застебніть.

Пратимете рюкзак з жорсткою спинкою або іншими деталями в машинці? Спинка і інші елементи, наприклад, жорсткий каркас, бічні вставки і дно, видаляються. Не зробивши цього, ви завдасте шкоди і техніці, і ранцю.

Плями, які можуть не відіпратися, варто попередньо обробити миючим засобом. Не використовуйте агресивні речовини, такі як ацетон - найчастіше, достатньо вологої тканини. Якщо вона не допомагає, тоді застосовуйте гель або миючу рідину. Детальніше про те, як боротися з плямами, розглянемо нижче.

Миючі засоби

Переходимо до вибору засобу. Весь асортимент засобів, які можна використовувати, щоб прати рюкзак в пральній машині, ділиться на три різновиди:

ryukzaki
  • капсули - щадний засіб для тендітних виробів з делікатних натуральних тканин. Не містять агресивних хімічних сполук, збережуть колiр аксесуара, але при цьому відносно дорого коштують;
  • пральний порошок - доступний і звичний засіб. Для прання міської або похідної моделі з тканини підходить ідеально. Важлива умова - потрібно дотримуватися температурного режиму, інакше можна пошкодити матеріал. Річ буде виглядати як нова, навіть якщо довелося прати туристичний рюкзак після важкого походу з сажею від багать і мулом від річки;
  • гелі для прання допоможуть почистити синтетичну сумку. Невиполосканий пральний порошок може осісти на поверхні аксесуара. Гелі позбавлені цього недоліку.

Що може статися, якщо прати рюкзак засобом, який не підходить?

Порошок, який осів на тканині після висихання аксесуара, може залишатися білими розводами. Це зіпсує зовнішній вигляд сумки; до того ж, при попаданні вологи він може перенестися на шкіру, викликаючи висип і інші алергічні реакції.

Мембрана не переносить прального порошку і високих температур. Неправильне чищення подібного вироба просто "зпече" між собою шари мембрани, і вона втратить водонепроникні властивості, перетворившись на просту тканину.

В якому режимі прати рюкзак

Пам'ятайте, що програма автоматичної машини може включати в себе віджимання. Перед тим, як запустити прання, його потрібно відключити. Найбільше підходить режим делікатного прання, в якому немає швидкого обертання барабана.

Машинки-напівавтомати не підходять для прання аксесуарів з натуральних тканин, через занадто агресивне обертання. Витратьте час і виперіть річ вручну. Якщо прати рюкзак в машинці такого типу, велика ймовірність зіпсувати аксесуар.

Ранець перуть в спеціальному мішку - фурнітура, особливо металева, здатна зашкодити барабан і скло завантажувальних дверцят. У машині не повинно бути ніяких предметів, крім сумки. Це убезпечить вас від змішування кольорів. Фастекси заправляють всередину або фіксують.

При якій температурі прати рюкзак

Головне, що необхідно знати - висока температура зашкодить будь-якому матеріалу. Особливо можуть постраждати технологічні матеріали та натуральні тканини. Стосовно саме температурного режиму:

  • належить прати рюкзак в пральній машині - краще виставити температуру не вище 40 градусів. Все, що вище, вже вважається гарячою водою;
  • для ручного прання підберіть температуру близько температури тіла - до 37 градусів, або ще нижче. Орієнтуйтеся на відчуття, щоб вода була теплою;
  • аксесуари з мембранної тканини чистять в холодній воді, вручну, без прального порошку, і дуже акуратно.

Прання не дало очікуваного результату? Не потрібно додавати зайві миючі засоби або підвищувати температуру. Повторіть процедуру при тих же умовах.

Як випрати шкільний рюкзак

Вважається, що випрати шкільний ранець нескладно. Це не так. У наших школах часто можна зустріти підлоги, забарвлені фарбою, частинки якої важко вивести. Діти не дуже уважно стежать за речами, можуть кидати їх на підлогу або навіть кататися на них, тому прання може бути трудомістким. До того ж, забруднення на дитячому виробі часто нетипові для інших аксесуарів - плями від ручок, маркерів, жувальної гумки і т.д. В цілому ж процес майже не відрізняється від прання "дорослої" моделі.

Перш ніж приступити до чищення ранця, перевірте ярлик. Якщо прати його не можна, або необхідно прати ортопедичний рюкзак з незнімними елементами - доведеться обмежитися ретельним очищенням за допомогою щітки. Якщо деталі знімаються, тоді після чистки витягніть всi жорсткі частини - каркас, дно, спинку - і починайте прання.

Для дитячих речей застосовують виключно рідкі засоби - наприклад, гелі. Вони не повинні містити хлор і інші агресивні речовини. Ці засоби можуть завдати шкоди шкірі дитини, не кажучи вже про те, що сам ранець від цього зіпсується.

Як почистити рюкзак без прання

Потрібно почистити рюкзак, який не можна прати взагалі? Не варто впадати у відчай.

  1. Візьміть рідкий миючий засіб. Оптимально - господарське мило.
  2. Додайте трохи мила в ємність з теплою водою і збийте піну за допомогою губки.
  3. Нанесіть піну на поверхню виробу рухами зверху вниз. Постарайтеся наносити густо, не залишаючи сухих плям. Залиште ранець в такому вигляді на 10-15 хвилин.
  4. Вологим шматком тканини, яка не залишає ворсу, таким же методом приберіть нанесений засіб разом з брудом. Решту плям обробіть таким же чином.

Після очищення потрібно відправити ранець на свіже повітря - на вулицю або на балкон. Врахуйте, що прати портфель можна тільки засобами без яскраво вираженого запаху. Шкільні моделі зазвичай виготовляються з синтетики, яка вбирає будь-які аромати, і приємні, і не дуже. Тому бажані кошти з мінімумом аромату.

Старі плями виводяться тим же милом, але без води. Капніть засіб прямо на пляму, і змочіть поверх водою. Місце обробки треба періодично зволожувати, щоб мило продовжувало діяти. Через три-чотири години видаліть забруднення вологою тканиною.

А як випрати шкіряний рюкзак? На допомогу знову прийде мило. Розведіть 10-15 грамів з нашатирем. Після - очистіть поверхню сухою губкою, і не забудьте зволожити матеріал, наприклад, гліцерином - нашатир з милом сушать шкіру.

Як позбутися складних забруднень

А що робити з плямами, які не піддаються звичайному пранню? Головне правило - виводити такі забруднення до прання, інакше вони проникнуть ще глибше в структуру матеріалу. На щастя, більшість з них виводиться за допомогою засобів, які реально знайти вдома:

  • жирні плями зазвичай виводяться спиртом або розчинами на його основі. Ці речовини підходять для поліестеру і іншої синтетики. Але вони здатні зіпсувати бавовняну сумку або ранець з мембрани. Подібні матеріали краще обробляти рідким господарським милом з сіллю. Нанесіть мило на пляму, залиште на півгодини, потім покладіть трохи вологої солі і потріть. Повторюйте до зникнення плями;
  • жувальна гумка - характерне забруднення для дитячих речей. Перш ніж прати шкільний рюкзак в пральній машині, огляньте його - ймовірно, ви виявите гумку. Жуйку ні в якому разі не можна терти - вона розмаже по тканині і проникне всередину волокон. В ідеалі краще за все покласти ранець в морозильну камеру на кілька годин. При впливі низької температури жуйка втрачає еластичні властивості і стає крихкою; через кілька годин залишиться зішкребти гумку ножем. Якщо пляма все-таки залишилася, повторіть процедуру;
  • якщо на поверхні є сліди ручки, їх не варто розтирати. Прикладіть до нього шматок вати, змоченої в спирті. Коли частина чорнила перейде на тампон, замініть його і повторюйте доти, поки пляма не зникне. Намагайтеся не рухати тампон, тому що розмазану пляму прибрати буде складніше.

Пам'ятайте, що відбілювачі заборонені для будь-яких рюкзаків.

Як позбутися від неприємних запахів

На жаль, навіть ретельне прання не гарантує позбавлення від неприємного запаху. Причому з'явитися він може дуже різним способом:

  • в спортивній сумці - просто від не витягнутої вчасно форми. Запах поту залишається навіть якщо відразу викладати одяг і взуття, а через кілька днів з'являється запах вогкості, який дуже складно прибрати;
  • запах їжі може залишитися, якщо погано випрати шкільний ранець або міську модель. Особливо влітку: всередині залишився недоїдений бутерброд - і через кілька годин з'являється стійкий "аромат" зіпсованих продуктів;
  • характерний запах утворюється, якщо потрапити під дощ з сумкою і погано її висушити. Він може нагадувати про себе навіть через пару чисток, особливо коли тканина знову намокне.

Зате існує кілька способів позбавлення від цієї проблеми:

  • не надто яскраво виражений запах прибирається провітрюванням. Потрібно вивісити виріб на повітря на три-чотири дні, і стежити, щоб ранець НЕ намок під дощем або від туману;
  • це не допомогло? Обробіть внутрішні відділення нашатирем. З'єднання аміаку відмінно виводять сторонні запахи, плюс вбивають бактерії, через які з'являється "амбре". Спосіб вимагає обережності - нашатирний спирт досить агресивний;
  • поширений метод позбавлення від небажаного аромату - розчин оцтової кислоти, або просто оцет. Потрібен звичайний столовий оцет, без ароматизаторів. Мінус цього способу в тому, що оцет сам по собі має різкий запах. Тому після обробки, можливо, доведеться ще раз прати рюкзак в машинці або руками.

Цих способів досить, щоб позбутися будь-якого неприємного запаху. Для більшого ефекту застосовуйте їх в комплексі - наприклад, оцет, прання і провітрювання. Хоча найкраще - стежити, щоб всередині довго не залишалося те, що може лишити по собі неприємний запах.

Висновки

Підведемо підсумки. Ми вже говорили, що не всі аксесуари можна прати. Якщо ж все-таки вирішили самостійно чистити ранець, потрібно дотримуватися правил:

  • щоб прати ортопедичний рюкзак, витягають жорсткі деталі;
  • перш ніж почати прання, варто оглянути виріб і видалити помітні плями;
  • режим вибирати відповідно до інформації від виробника;
  • не користуватися агресивними хімічними засобами;
  • кількість кошти підбирати по інструкції;
  • температура повинна бути не вище 40 градусів;
  • в машинку аксесуар завантажувати в спеціальному мішку;
  • чистити акуратно, не віджимати;
  • сушити на свіжому повітрі.

Але є один нюанс.

Дорогі сумки краще віддавати в хімчистку. Іноді їх роблять із нестандартних матеріалів, і у таких виробів можуть бути особливі вимоги до чищення. Професіонали точно знають, як правильно прати рюкзак преміум-сегмента.

Одним з найпопулярніших і затребуваніших аксесуарів останніх десятиліть залишається рюкзак. Це легко пояснити поєднанням практичності і свободи самовираження. Ринок наповнено сотнями моделей для самих різних цілей - від крихітних рюкзаків для дівчаток до величезних похідних варіантів об'ємом до 120 літрів. Їх усіх об'єднує те, що носяться вони на спині... і вимагають частого чищення, адже будь-які сумки швидко брудняться і втрачають привабливість. Команда YES допоможе зрозуміти, як випрати рюкзак і не зіпсувати улюблену річ.

×
Отримай промокод на знижку 10% для купівлі рюкзаків YES в магазинах-партнерах