Переглянути всі

Як навчити дитину правильно тримати ручку

Blogue
Як навчити дитину правильно тримати ручку - найефективніші методи

Як навчити дитину правильно тримати ручку

Більшість батьків задаються цим питанням доволі пізно, коли звичка у дитини вже сформована і в 90% випадків — неправильно. Про те, як правильно тримати ручку, якими методами привчити чи перевчити малюка, ми докладно розповімо у цій статті. Забігаючи наперед, хочемо попередити, що ідеальний вік для розвитку такої навички починається у 2-3 роки, коли малюк починає малювати, розфарбовувати та навіть потихеньку писати. У цьому віці відмінно розвивається велика моторика, а дрібна — потребує додаткового підходу та занять. Це важливий момент виховання, тому що правильне захоплення ручки впливає на рівномірний розподіл навантаження на потрібні м'язи рук і каліграфію в майбутньому. У випадку, якщо першокласник регулярно веде письмову діяльність і пишучий предмет у цей час перебуває в його руці неправильно, це загрожує швидкою стомлюваністю, зниженням рівня концентрації уваги та навіть можливим розвитком артриту у майбутньому. Ця інформація була отримана в результаті наукової діяльності нейропсихологів, тому рекомендуємо не ігнорувати важливі рекомендації та швидше звернути увагу на даний аспект розвитку чада.


Чому важливо правильно тримати ручку

Нейропсихологія — не єдиний підтекст, який включає звичка правильно тримати ручку при письмі. Невміння виконувати цю функцію у шкільному віці призводить до низки таких негативних наслідків, що стосуються фізичного здоров'я покоління що підростає:

  • погіршується зір;
  • викривляється хребет;
  • зароджуються комплекси.
Здавалося б, немає нічого спільного між канцелярією та комплексами, що зароджуються у дитинстві. А ось і ні. Подивіться на дорослих серйозних людей, які підписують ділові договори та інші документи. Вони виглядають витримано, ніхто з них не тримає ручку невміло, намагаючись вхопити її між пальцями якнайміцніше, при цьому максимально зосереджуючись на цій дії. Повірте, ваші діти не хочуть виглядати так само серед своїх одноліток, тому від вашого виховання та зусиль залежить те, наскільки впевненим стане малюк у навчальному середовищі. Погіршення зору та постави – це наслідки неправильного нахилу, який утворюється сидячи за партою. Зап’ястя закриває огляд і доводиться дивитися у зошит надто близько, сидячи в неправильній позі.


Як обрати правильну ручку

Одного єдиного варіанта ідеальної ручки для всіх не існує, але каталог бренду YES містить велику кількість якісних канцелярських товарів, характеристики яких задовольняють навіть найвибагливіших покупців. Рекомендуємо вам заздалегідь порадитися із вчителем з приводу кольору ручки та її механізму, тому що виділяють, як мінімум, три типи: кульковий, масляний, гелевий. Перший вважається більш підходящим, тому що не залишає чорнильних слідів на шкірі, не розмазується по сторінці, на відміну від гелевих. Керуйтеся кількома важливими правилами під час вибору головного шкільного обладнання:

  • перевіряйте наявність гумової вставки, яка дозволяє уникнути надмірного запотівання та ковзання пальців;
  • ширина стержня не має перевищувати 1,5 мм, ідеально - 0,5 мм;
  • вибирайте класичні гладкі моделі, без явних рельєфних форм та додаткових аксесуарів, які створюватимуть зайве навантаження.
Учні зазвичай використовують синій або чорний колір чорнильної пасти. Цей момент також варто узгоджувати із педагогом, який, можливо, встановлює єдині правила у класі. Важливо, щоб дитина не докладала занадто багато зусиль, натискаючи на пишучий предмет, щоб отримати чіткий напис. Написання має виконуватися легко. В асортименті товарів виробника YES існує навіть спеціальний пристрій, щоб правильно тримати ручку — це силіконова насадка. Використання такого предмета дозволяє без особливих зусиль навчити малюка правильному способу захоплення та розвитку каліграфічного красивого почерку. Функція даного пристосування полягає в тому, що коректна фіксація елемента, що пише, знижує навантаження на м'язи руки в процесі написання, що є основною причиною перевтоми дітей на уроках.


6 ефективних методів навчити дитину тримати ручку

Спільна світова практика та дослідження нейропсихологів, педіатрів, ортопедів та інших вузьких фахівців, що заглиблюються в область дитячої анатомії та розвитку, дозволяє застосовувати перевірені ефективні методи, щоб навчити дитину правильно тримати ручку в руці або будь-який інший предмет для написання. Далі ми розповімо про популярні техніки під назвою "Пінцет", "Серветка", "Дартс", "Контрольна точка" та деякі інші секрети, які ви безсумнівно повинні показати своєму дошкільнику.

Метод "Пінцет"

Поставте пишучий предмет на аркуш паперу так, щоб він чітко впирався в нього стрижнем. Схопіть його зверху великим, вказівним, середнім пальцем так само, як коли берете дрібку спецій. Потім плавно, сковзаючи, спускайте пальці вниз і відчуйте, як потрібно тримати олівець або ручку.

Метод "Серветка"

Серветка або ватний диск знадобиться нам для ізоляції незадіяних при написанні пальців — безіменного та мізинця. Запропонуйте дитині затиснути між ними шматочок допоміжного предмета, а рештою пальчиків малюк повинен намагатися вхопити та пристосуватися тримати ручку при написанні таким чином, щоб не випустити серветку або ватний диск.

Спеціальні пристрої

Прекрасний силіконовий помічник з рельєфними вигинами, відведеними під правильне положення пальців — це канцелярський винахід, який допомагає навчитися правильно тримати ручку дітям навіть від 2-3 років. Такий елемент приваблює своїм барвистим дизайном, кольором та широким асортиментом.

За допомогою гумки

Зробіть петельку і зачепіть канцелярську гумку навколо основи пишучого елемента. У отвір, що залишився, потрібно просунути долоню дитини так, щоб олівець або ручка опинилася в правильному зафіксованому положенні. Це обов'язково допоможе навчити дитину тримати ручку за допомогою гумки.

Метод "Дартс"

Перед тим як приступати до розвитку письмових навичок, потренуйтеся грати в потішну гру "Дартс", мета якої полягає в метанні дротиків у ціль. Її особливість в тому, що положення дротиків в руці відповідає правильному положенню пишучого предмета, тому даний метод може навчити правильно тримати ручку із задоволенням, в ігровій формі.

Метод «Контрольна точка»

Даний метод відмінно допоможе правильно тримати ручку першокласнику, якщо поставити яскраву позначку фломастером його улюбленого кольору на середньому пальці та олівці. Перша позначка — це місце прилягання до предмету, а друга - місце, нижче якого не можна опускати пальці.

Висновок

Вищеописані методи допоможуть батькам навчити правильно тримати ручку як лівші, так і правші. Важливий як лояльний підхід, так і регулярність розвиваючих вправ. Приділяйте цій навичці багато часу, щоб ця вона стала справжньою звичкою та полегшила подальше життя, а також процес навчання школяру. Тренуватися в домашніх умовах можна за допомогою:

  • прописів для дошкільнят та першокласників;
  • способу списування для старших діток.
Рекомендуємо відвідати офіційний сайт виробника якісної модернізованої канцелярії та навчального приладдя YES, де є багато нових пристосувань для підростаючого покоління успішних учнів.

Більшість батьків задаються цим питанням доволі пізно, коли звичка у дитини вже сформована

×
Отримай промокод на знижку 10% для купівлі рюкзаків YES в магазинах-партнерах