Переглянути всі

Види пластиліну:

Blogue
Види пластиліну: який пластилін краще для ліплення

Види пластиліну: який пластилін краще для ліплення

Пластилін – це пластична маса, яка складається з порошку глини, а також додаткових компонентів, які не дозволяють їй застигати – віск, жири.м'який, Гнучкий матеріал, який став незамінним інструментом у творчій діяльності багатьох дітей по всьому світу. Це універсальний інструмент для створення різних конструкцій, фігур, він чудово розвиває творчі здібності та дитячу уяву.

Існують різні види пластиліну – класичний, восковий, скульптурний, плаваючий, кульковий, вони призначені для різної творчості та дітей різного віку.

Пластилін

Цікавий факт! Сьогодні пластилін використовують не лише діти, це чудовий матеріал для аніматорів та дизайнерів персонажів комп'ютерних ігор. Спочатку героїв створюють із пластичної маси, щоб підібрати пропорції, продумати форму, після чого їх переносять у цифровий простір.

Перший пластичний матеріал з'явився у 19 столітті, коли англійський художник та викладач школи мистецтв Вільям Харбутт запропонував використати новий матеріал, що не застигає на повітрі. Повний склад тримався у суворому секреті. У 20 столітті на радість малюкам та їхнім батькам у Німеччині запущено виробництво нової розваги у промислових масштабах. До складу додавали барвники, щоб маса вийшла яскрава та приваблива для ігор.

Чому ж діти так люблять пластилін?

 • Створюючи різноманітні об'єкти та постаті, малюки висловлюють свою творчу енергію та фантазію.
 • Розвиває дрібну моторику, координацію рухів та чутливість до текстур.
 • Стимулює уяву, розвиває просторове мислення та сприяє логічному мисленню, коли діти будують складні конструкції.
 • Приносить дитині задоволення та радість.

Це простий і доступний інструмент, який може стати чудовим способом проведення часу з дітьми та розвитку їх талантів та вмінь.

Які бувають види пластиліну і в чому їхня особливість

Маса для ліплення існує у різних варіаціях, відрізняється складом, формою, кольором. Залежно від властивостей та характеристик використовується для різних цілей та завдань. У каталозі компанії YES ви знайдете великий вибір якісного кольорового пластиліну власного виробництва для малюків та дітей старшого віку.

plastilin-yes
 1. Класичний – найпоширеніший, це маса, що не застигає на повітрі, а м'яка і пластична основа, яка дозволяє створювати різні форми і фігури. Перед роботою із пружною масою її необхідно розім'яти в руках.
 2. Восковий – його текстура схожа на класичний, але є одна відмінність у складі - містить віск, що надає йому додаткову пластичність і м'якість, має хороші властивості, що склеюють. Такий варіант вибирають для дітей від 1 року.
 3. Скульптурний – має щільну, тверду текстуру для створення складніших форм та деталей. Його використовують у студіях та профільних навчальних закладах. Оскільки скульптурна маса має тривалий термін використання та склад, що не твердіє на повітрі, це відмінний вибір для школяра.
 4. Плаваючий – унікальна здатність даного матеріалу – не тонути у воді, тому його купують для водних процедур. Малята з величезним задоволенням купаються і одночасно розвивають дрібну моторику, навіть не підозрюючи про це, коли розминають масу, формують кульки, фігурки.
 5. Кульковий - це сучасний пластилін, він містить маленькі кульки, які надають йому унікальної текстури. Це дозволяє створювати оригінальні ефекти – викривлення, об'ємність, а також робить його ідеальним матеріалом для створення 3D-моделей та макетів. Крім того, текстура з дрібних кульок ідеальна для масажу дитячих долонь.
 6. Застигаючий – після висихання стає міцним та твердим. Цей вид ідеально підходить для створення постійних моделей та фігурок, які можуть використовуватись як декор або прикраси. Тобто дитина може самостійно зробити для себе іграшку або будь-який виріб, висловити через творчість свої думки та емоції.

Який пластилін краще купити дитині

Ринок товарів для дитячої творчості наповнений великою кількістю товарів, але до вибору будь-якого пластиліну висуваються загальні вимоги. Для малюків краще вибрати м'яку масу, оскільки тверді бруски дитині буде важко розім'яти. Купівля товару з фруктовим ароматом небажана, оскільки приємний запах наводить на думку спробувати шматочок. Будь-які спроби з'їсти яскраву масу, що смачно пахне, необхідно виключити. Що стосується кольорів, вони мають бути природними, кислотні відтінки вказують на наявність небезпечних хімічних речовин у складі.

plastilin-yes-glamour

Порада! При виборі враховуйте рекомендації виробника на упаковці, перш за все зверніть увагу на вік.

 • Дітям 1-2 років запропонуйте м'яку пластичну масу, яку малюк зможе легко розминати, поєднувати окремі деталі. Такий пластилін багаторазовий, якщо він підсох, достатньо додати трохи води. Варіант із кульками розвиває дрібну моторику, але зліпити елементи в цільну фігуру практично неможливо.
 • Діти в 3-4 роки чудово справляються з більш твердими різновидами пластиліну, навіть з тими, які потрібно різати спеціальним ножем. Тому рекомендуємо придбати не просто набір маси для ліплення, а комплект із дошкою, ножами та інструментами для створення візерунків.
 • Школярам підійде завдання складніше – гіпс із різними формами, також можна придбати фарби для декору готових фігурок. Ще один вибір для дітей віком від 6 років – полімерна глина, вироби з неї можна запікати в духовці, виходять чудові екологічно чисті іграшки.
Фахівці нашого бренду займаються виробництвом дитячих товарів для творчості, кожен продукт проходить ретельні дослідження, випробування. У результаті наших тестів ми визначили, що ідеальний пластилін є досить м'яким, щоб розрізати ножем, не кришиться, не підсихає на повітрі, легко з'єднується, кріпиться до картону або іншої підставки.

Звичайно, дітям приємніше ліпити з маси, яка не забруднює руки, легко відмивається і не залишає плям на одязі та меблях. Консультанти нашого магазину підкажуть, який пластилін кращий для школи, а який цікавий малюкам.

У чому користь пластиліну для дітей

Ми розібралися, який пластилін вибрати, тепер важливо зрозуміти, як використовувати унікальний матеріал, який має багато корисних властивостей для розвитку дитини.

 • Розвиток дрібної моторики та координації рухів.

  Розминання, скочування та формування покращує моторику рук, розвиває навички точних рухів, зміцнює пальці.

 • Стимулювання уяви та творчих здібностей.

  З його допомогою діти створюють різні постаті та форми, висловлюють свої думки та ідеї, вчиться креативно мислити.

 • Розвиток когнітивних навичок.

  Ліплення сприяє розвитку уяви, концентрації уваги, пам'яті та логічного мислення. Крім того, діти отримують знання про різні форми, кольори та текстури.

 • Поліпшення емоційного благополуччя.

  Творчий процес дозволяє дітям висловити свої почуття та емоції, допомагає зняти стрес та втому.

 • Соціальний розвиток.

  Робота групи над створенням спільного проекту покращує комунікативні навички, діти спільно вирішують завдання, знаходять компромісні рішення.

Що можна зліпити із пластиліну

Використання яскравої маси не обмежується лише ліпленням, є безліч незвичайних способів застосування.

 • Фігури та предмети.

  Використовуючи різні кольори та комбінуючи їх, можна створювати різні форми та предмети. Наприклад, ліпити фрукти та овочі, тварин та багато іншого.

 • plastilin
 • Моделювання.

  З нього можна ліпити мініатюрні моделі будівель, транспортних засобів, кораблів, літаків. Їх можна використовувати для ігор та декорування.

 • Текстура.

  Пластилін підійде до створення текстурних поверхонь. Наприклад, можна ліпити рельєфні карти, створювати імітацію дерева, створювати геометричні візерунки та фігури.

 • Художні проекти.

  Наприклад, можна створити колажі, декоративні підставки, фоторамки, малювати картини, декорувати вази, посуд. Все, що потрібно – трохи фантазії та креативності.

 • Пластилін торгової марки YES чудово підходить для реалізації будь-яких творчих задумів. Після того, як ми випробували його на практиці, впевнено можемо сказати – відмінний настрій вам і вашим дітям гарантовано.

Який же вид пластиліну все-таки краще

Однозначної відповіді на це питання немає, оскільки вибір передбачає облік різних критерій – вік, переваги дитини, але очевидно одна – дитяча творчість має бути безпечною та приємною, тому вибирати необхідно якісний продукт, який не хочеться з'їсти, не бруднить руки. Саме такий пропонує компанія YES. Малюкам напевно сподобаються яскраві кольори, м'яка текстура, а батькам – безпечний склад та наявність сертифікатів якості.

У каталозі представлені набори різної комплектації, палітри, призначені для малюків та дорослих творчих натур. Не стримуйте бажання дитини у її прояві креативних здібностей, стимулюйте та заохочуйте прагнення творити та створювати. А ми підкажемо, який пластилін кращий для малюків, а який для школярів.

Пластилін – це пластична маса, яка складається з порошку глини, а також додаткових компонентів, які не дозволяють їй застигати – віск, жири.м'який, Гнучкий матеріал, який став незамінним інструментом у творчій діяльності багатьох дітей по всьому світу. Це універсальний інструмент для створення різних конструкцій, фігур, він чудово розвиває творчі здібності та дитячу уяву.

×
Отримай промокод на знижку 10% для купівлі рюкзаків YES в магазинах-партнерах