Переглянути всі

Як оформити щоденник - поради та ідеї на кожен день

Blogue
Як оформити щоденник - поради та ідеї на кожен день

Заповнення щоденника впливає на вміння коректно планувати свій день і дозволяє зберігати найпотрібнішу інформацію під рукою.

"Те саме можна зробити в нотатках телефону", — скажете ви. Однак гаджети мають властивість ламатися, губитися і потрапляти в чужі руки, тому багато людей використовують старі добрі щоденники.


Що таке щоденник? Важливий помічник для дітей та дорослих у повсякденному житті! Він може мати абсолютно різний зовнішній вигляд, але всередині обов'язково буде організована розмітка для планування. У цьому полягає його основна суть.

Для чого потрібен щоденник

Успішні ділові особи чи їхні помічники ведуть блокнот для коректної організації робочого дня, що називається тайм-менеджментом у всьому світі. Раціональний розподіл ресурсів — одне з головних правил досягнення успіху та збереження ментального здоров'я. За допомогою блокнота можна тримати під контролем заплановані події: відзначати виконані та майбутні завдання, правильно встановлювати дедлайни, а також робити все вчасно, без відстрочок термінів, що горять, і нервових зривів. Розклад дня допоможе відстежити обсяг вільного часу в запасі та скільки потрібно залишити для зборів, щоби встигнути на заходи. Можна заповнювати блокнот не тільки з робочими справами та особистими зустрічами, а й з пам'ятними датами, які в потрібний момент нагадають про себе, дозволять уникнути незручних ситуацій, коли ми забуваємо привітати винуватців урочистостей і підготувати презент.

Крім дат і планів, творчі натури воліють записувати в щоденник ідеї, важливі позначки, що сприяють подальшій реалізації геніальних задумів. Це так зручно!

Як обрати щоденник

Може здаватися, що зовнішнє гарне оформлення щоденника виробником — головний критерій вибору, але продукція YES заснована на інших принципах. Безумовно, дизайн блокноту повинен надихати або, навпаки, налаштовувати на суворість, стриманість, роботу. Смішні анімаційні зображення на кшталт дудла можуть налаштовувати на веселий, позитивний лад. Можна візуалізувати бажання, дивлячись на головне зображення обкладинки. Проте вся ця краса не матиме сенсу, якщо аксесуар виготовлений із неякісного матеріалу або не підходить за функціоналом. Існує п'ять важливих критеріїв вибору щоденника: розміри, матеріали обкладинки, якість паперу, зміст, датування, палітурка.

Найпопулярніші, зручні формати, присутні у колекціях бренду YES:

  • А5 (148 х 420 мм);
  • А6 (105 х 148 мм).

Такий стандартний аксесуар легко поміститься у сумочці дівчини, рюкзаку, портфелі та не займатиме багато місця. Після уроків часто доводилося складати листи А4 навпіл чи акуратно, рівно носити його в руках, щоб не зім'яти. Практичні формати А5, А6 не завдають подібних незручностей.


Що стосується обкладинки, краще, якщо вона буде м'якою. Чому не паперова? Вона швидко втрачає первісний вигляд, заламуються куточки, з'являються тріщини та стирається малюнок. М'яка обкладинка приємна на дотик і, що найголовніше, довговічна. Імовірність появи дефектів на ній від стандартного механічного впливу вкрай мала. Наш виробник вважає за краще красиво прикрашати обкладинки з поліуретану різними фольгованими елементами, додавати ідеальні тиснення золотом, урізноманітнювати дизайни з картинками та фіксуючіми резинками в тон канцтовару.

Спираючись на критерії, що залишилися (датованість, зміст і палітурка), ви можете вибирати ті екземпляри щоденників, які вам подобаються. Це можуть бути сторінки з:

  • кожним продрукованим днем тижня окремо;
  • одночасно надрукованим повністю тижнем на розвороті;
  • проставленими виробником датами та місяцями;
  • порожнім місцем для самостійного заповнення.

Тут важливий політ фантазії та її широта! Експериментуйте, замовляйте, підбирайте варіант із наповненням та функціоналом, зручним індивідуально для вас. А ось, що точно припаде до душі кожному покупцю, так це тверда обкладинка датованих щоденників YES без відривних куточків, що дозволяє виробнику сміливо заявляти про тривалий термін служби, зносостійкість та відсутність проблеми з випаданням сторінок та їх заломів.

Які бувають щоденники

Перед покупкою потрібно точно визначити: для якої мети потрібно вести щоденник? Нумо розберімось в їх різновидах.

  • Бізнес-помічник. Більш офіційний тип, що зберігає в собі робочі нюанси.
  • Недатований записник. У потрібний момент підкаже адресу, номер телефону або назву компанії.
  • Щоденник. Зазвичай у ньому не вказуються певні дати, але записується важлива інформація.
  • Планер. З назви зрозуміло, що призначений для запису запланованих заходів та позначення дедлайнів.

Просто вибрати гарний, якісний блокнот — замало. Звертайте увагу на його призначення.

Оформлення щоденника – ефективні методи планування

Матриця Ейзенхауера

Американський державний і військовий діяч, генерал армії, 34 президент США Дуайт Девід Ейзенхауер успішно користувався своєю авторською технікою тайм-менеджмента, процвітаючи у всіх дипломатичних і рутинних справах. Техніка полягає у ранжируванні планів на такі категорії:

  • важливі – термінові;
  • важливі – нетермінові;
  • погані — термінові;
  • погані — нетермінові.


Після розподілу майбутніх справ за вищевказаним принципом, вам залишається лише розставити пріоритетність і почати виконання завдань поетапно.

Bullet Journal

Цей метод ведення вимагає підійти до планування творчо. Він точно зацікавить людей, для яких здоровий спосіб життя та ментальне здоров'я важливіші понад інші життєві сфери. На одному розвороті ви можете записати в щоденник та моніторити:

  • плани на день;
  • трекер звичок;
  • події дня та його підсумки;
  • контроль водного балансу.


Урізноманітнюйте оформлення своїх записів яскравим кольором маркерів, ручок, розбавляйте фон наліпками та придумайте свої позначки для кожної рубрики.

Техніка "Автофокус"

Назва несе в собі сенс про те, що фокусуватися на планах можна навіть неусвідомлено, адже у будь-якому випадку це призведе до їхнього вирішення.

Ця техніка призначена для любителів творчого хаосу та непередбачуваності. Тут немає чітких обмежень, рубрик та суворих пріоритетів. Просто зосередьтеся на всіх своїх завданнях і починайте виписувати їх так, як вам подобається. Можна виходити за рамки, лінії, писати різними кольорами та замінювати слова малюнками у щоденнику – все лише у ваших руках. Неважливо навіть те, як ви формулюватимете або скорочуватимете слова. Важливо тільки, щоб ви змогли розшифрувати свою творчість.


Після того, як закінчите виписувати завдання, постарайтеся зробити особливі позначки навколо або поруч із тими, які вимагають негайного вирішення. Такі справи точно будуть, тому до їх вирішення приступайте одразу. В результаті їх вирішення, пройдіться поглядом по сторінці або із заплющеними очима тицьніть пальцем у будь-яку точку на розворотах у щоденнику і виконуйте наступним ту справу, на яку вказали.

Метод "1-3-5"

Техніка "1-3-5" сприяє підвищенню ефективності, працездатності, збереженню фізичних та емоційних ресурсів. У чому її секрет?


Потрібно виділити 3 зони на розвороті: у першій заповнювати лише 1 важливу та серйозну справу, у другій – 3 середніх за складністю та тимчасовою затратністю, у третій – 5 дрібних завдань, які можна завершити легко та швидко. Наприкінці дня відмічайте справи, виконані успішно, і ті, над якими доведеться попрацювати. Незавершені плани перенесіть на майбутні дати.

Система Гліба Архангельського

Для того, щоб розпочати щоденник за системою Гліба Архангельського, потрібно купити датований блокнот з окремо надрукованими днями тижня на кожній сторінці.


Вгорі запишіть найнеприємнішу справу, що вимагає негайного виконання. Після неї — найважчу, що здійснюється довго й у кілька етапів. Не засмучуйтесь, тут теж знайдеться місце для позитиву. Наприкінці сторінки потрібно обов'язково запланувати приємні події, якими ви хочете порадувати себе. Але не забудьте про середину: розділіть сторінку на дві половини та з одного боку пропишіть завдання з чітким дедлайном, який не можна порушувати, а з іншого — гнучкі, що можна здійснити будь-якої миті. І пам'ятайте, планування — ключ до успіху та високоефективності!

Заповнення щоденника впливає на вміння коректно планувати свій день і дозволяє зберігати найпотрібнішу інформацію під рукою.

×
Отримай промокод на знижку 10% для купівлі рюкзаків YES в магазинах-партнерах