Переглянути всі

Ортопедична спинка рюкзака - як виглядає, особливості та поради щодо вибору

Blogue
Ортопедична спинка рюкзака - як виглядає, особливості та поради щодо вибору

Ортопедична спинка рюкзака – це не тільки комфорт дитини, насамперед це питання збереження здоров'я та гарантія правильного розвитку хребта. На жаль, сучасна система освіти абсолютно не враховує загальну вагу шкільного рюкзака, коли в ньому знаходяться необхідні підручники, зошити та канцелярське приладдя. А тим часом учню доводиться щодня носити не тільки все необхідне для навчання, а також змінне взуття, перекус, спортивну форму. Для хребта, який знаходиться на стадії розвитку, це є небезпечним. Неусвідомлено учень намагається компенсувати вантаж ранця, тому перерозподіляє тяжкість на плечі чи поперек. Це дозволяє втомленим м'язам відпочити. В результаті порушується постава, хребці викривляються, це призводить до серйозних наслідків у майбутньому – сколіоз, лордоз. Більше того, у майбутньому можливі патології внутрішніх органів, часті та сильні головні болі, погіршення зору, порушення у функціонуванні опорно-рухового апарату, наприклад остеохондроз, плоскостопість.

Правильна організація процесу допоможе уникнути проблем зі здоров'ям. Насамперед, важливо вибрати рюкзак шкільний ортопедичний. Для першокласника анатомічна спинка ранця має особливе значення, оскільки допомагає дитині адаптуватися до нових навантажень. Вона рівномірно розподіляє вагу на плечі та спину. В результаті дитина не відчуває дискомфорту від тяжкості.

Як виглядає ортопедична спинка у рюкзака

Ортопедичний рюкзак – це ранець, який має одну стінку анатомічної форми. Його особливостями є:

 • твердий каркас;
 • спеціальні пружні підкладки, вшиті в спинку, поступово розподіляють вагу;
 • лямки широкі, еластичні та м'які – це дозволяє м'язам розслабитись, зняти напругу;
 • щільне дно виключає перевагу рюкзака, який може викликати розвиток сколіозу.
ranets1

На фото ортопедичний рюкзак та виділено основні рекомендації щодо вибору аксесуару для школяра.

Важливо! Якщо ранець дійсно має ортопедичні властивості, про це має бути відповідна мітка, яка вказує, що ця модель має анатомічну спинку. Виробник YES для кожної моделі вказує розміри та масу виробу, а також рекомендації щодо догляду.

Чим відрізняється ортопедичний рюкзак від звичайного

Щоб краще розуміти, чи хороша спинка рюкзака, необхідно розібратися, чим такий ранець відрізняється від звичайного.

ranets2
 • Жорсткий каркас – обов'язкова вимога для ортопедичних моделей. Дно щільне, виконане з матеріалу, який відштовхує вологу, добре утримує форму і не дозволяє виробу переважуватися в один бік. Таким чином, центр ваги рюкзака завжди знаходиться по центру спини і дитина не змушена підлаштовуватися до нього.
 • Ортопедична спинка в рюкзаку має спеціальну систему валиків, подушок, які надають їй особливої, анатомічної форми. Рельєфна поверхня виконує кілька функцій – рівномірно розподіляють навантаження на плечі та спину, а також масажують спину, знімаючи напругу.
 • Дві широкі лямки від 4 см до 8 см обов'язково мають м'які підкладки, їхня головна функція – знизити тиск на плечі. Важлива вимога до лямок – вони повинні регулюватися за довжиною, щоб підходити під різний зріст дитини, оскільки учні молодшої школи мають різні параметри. Крім цього, широкі лямки простіше одягати на об'ємний, зимовий одяг. Потовщені м'які лямки не врізаються в шкіру, не доставляють дискомфорту. Зверніть увагу на якість швів, їх має бути кілька. Не вибирайте моделі, в яких лямки проклеєні, вони швидко вийдуть із ладу, порвуться та деформуються.
 • Додаткові функції – кишені для гаджетів, пляшок з водою, ключів, ремені фіксації, світловідбиваючі елементи.
 • Спеціальні матеріали, що не вбирають запахи. Це досить важливий критерій, оскільки часто діти носять у рюкзаках змінне взуття та спортивну форму. Також є моделі доповнені спеціальним мішком, куди можна покласти змінне взуття.
 • Дно – воно має бути твердим, із водонепроникного матеріалу чи пластику. Для більшого комфорту можна підібрати модель на спеціальних ніжках, такий рюкзак можна поставити на землю, підлогу.

Як вибрати ортопедичний рюкзак

ortopedicheskij-ryukzak

Для більшої наочності на фото рюкзак з ортопедичною спинкою та п'ять важливих умов покупки найкращого шкільного аксесуара.

 • Вік, зріст дитини. Цей критерій найбільш важливий, оскільки від нього залежать габарити виробу – вага та розміри. Пам'ятайте, що каркас та додаткові елементи повинні максимально відповідати анатомії дитини. Категорично заборонено вибирати ранець із анатомічною спинкою на виріст. Незважаючи на всі корисні характеристики та особливості конструкції, ніякої користі такий рюкзак не принесе. Якщо вибрати ранець, що не відповідає зросту та віку дитини, центр ваги зміститься нижче оптимального положення (талії), а це означає, що на спині він відчуватиметься важче. Носити такий рюкзак не лише складно, а й небезпечно.
 • Наявність різноманітних елементів, які необхідні школяру. Насамперед, йдеться про зовнішні кишені, куди можна скласти дрібні предмети – телефон, ключі, пляшку з водою, ланч-бокс.
 • Світловідбивачі. Ще один важливий елемент, який забезпечить додатковий захист дитини у темну пору доби.
 • Продумане внутрішнє наповнення – кишені, секції – дитина повинна легко орієнтуватися всередині рюкзака, швидко знаходити потрібні речі.

Залучайте до вибору аксесуара для школи дитини, нехай він виявить свій смак та висловить свої побажання. Уважно розгляньте на фото, як виглядає ортопедичний рюкзак, запитайте думку того, хто його носитиме. В онлайн каталозі YES представлені десятки сучасних, стильних, практичних моделей. Усі сумки відрізняються високою якістю, оскільки розробляються за участю лікарів-ортопедів. Звичайно, враховуються смаки та переваги дітей. Є моделі яскраві, прикрашені мультяшними героями, роботами, машинками, квітами, блискітками. Є вироби з універсальним дизайном, що підійдуть хлопчикам та дівчаткам старшого віку.

Важливі рекомендації щодо використання

Навіть найміцніший і зносостійкий рюкзак вимагає дбайливого та уважного відношення. Проблема полягає в тому, що діти у молодшій школі тільки вчаться дбайливому ставленню до своїх речей, тому батькам необхідно:

 • регулярно перевіряти рівень завантаженості ранця (максимально допустима маса заповненого рюкзака – не більше 15% від ваги дитини);
 • привчайте учня носити до школи лише важливі, необхідні речі, щовечора перевіряйте – що дитина поклала у сумку;
 • якщо така можливість є, нехай дитина частину речей залишає у школі, у сучасних реаліях, коли школярам доводиться щодня носити важкі речі, це дуже актуально;
 • відстежуйте, щоб дитина носила ранець тільки на двох лямках і використовувала поясний ремінь;
 • поясніть дитині - як правильно розподілити навантаження за наявності ортопедичної спинки на рюкзаку, головне правило - найважчі речі необхідно складати вниз і в центрі ранця.

Ортопедична спинка рюкзака – це не тільки комфорт дитини, насамперед це питання збереження здоров'я та гарантія правильного розвитку хребта. На жаль, сучасна система освіти абсолютно не враховує загальну вагу шкільного рюкзака, коли в ньому знаходяться необхідні підручники, зошити та канцелярське приладдя.

×
Отримай промокод на знижку 10% для купівлі рюкзаків YES в магазинах-партнерах