Переглянути всі

Коли починати вчити англійську з дитиною

Blogue
Коли починати вчити англійську з дитиною

Знання іноземних мов має багато переваг. Зокрема дозволяє вільно спілкуватися з іноземцями за кордоном, дивитися фільми мовою оригіналу, а також більше заробляти. Багато роботодавців в Україні при найманні на роботу віддають перевагу людям, які володіють англійською. А у сфері IT-технологій віона взагалі є обов'язковою. Тому сучасні батьки прагнуть якомога раніше розпочати навчання. У цій статті ми з'ясуємо, коли вивчати англійську з дитиною, який підхід застосувати і як часто потрібно займатися.

Успішно опанувати іноземну мову можна абсолютно в будь-якому віці. Проте фахівці вважають, що дітям до трьох років навчатись не зовсім недоцільно. Йдеться про малюків, батьки яких розмовляють виключно українською чи російською. Інакше справа йде в сім'ях, які практикують білінгвізм або мультилінгвізм. Такі практики зустрічаються у сучасних реаліях через взаємодію культур та мовних традицій. Зокрема, коли мама та тато — люди різної національності. Також білінгви часто виростають у сім'ях професійних перекладачів, людей, які ідеально володіють англійською і використовують її в побутовому житті.

Навчання англійської від народження

У монолінгвальних сім'ях рішення про початок навчання, звісно, ​​ухвалюють батьки. Однак деякі фахівці не рекомендують починати вчити англійську з дитиною від народження.

english1

На це існує низка причин:

  • раннє вивчення іноземної мови негативно позначається на швидкості освоєння рідної. Спочатку дитина повинна навчитися розмовляти мовою спілкування соціуму, а потім приступати до іншої. Інакше це може призвести до розвитку неврозу, затримки мовного розвитку та ненависті до навчання у майбутньому;
  • паралельне вивчення кількох мов у такому віці — це велике психологічне навантаження. Маля має пізнавати навколишній світ, вивчати текстури, кольори, тварин тощо;
  • недостатні знання англійської у батьків можуть лише нашкодити дитині.

Друга частина фахівців схиляється до того, що діти до 1 року здатні розрізняти всі мови світу. Однак на момент, коли дитина вчиться розмовляти, ця здатність зникає. При цьому вони бачать корисним спілкування з немовлям англійською, наспівування пісеньок, читання віршиків тощо. Наслухавшись їх у дитинстві, дитина легше розпізнаватиме іноземну мову в майбутньому.

Коли дитині вивчати англійську: з 1,5 - 2-х років

Деякі приватні школи здійснюють набір дітей на навчання англійської саме з цього віку. Заняття зазвичай проводяться спільно з батьками та відбуваються в ігровій формі. Однак наскільки ефективними є — питання спірне. Фахівці висувають аргументи як за, так і проти таких уроків.

А саме:

  • Переваги. У цьому віці дитяча мозкова діяльність повністю орієнтована вивчення мов.
  • Недоліки. Високі ризики неправильно організувати освітній процес та назавжди відбити у дитини бажання вчитися.

Тому із заняттями у школі іноземних мов у цьому віці краще почекати.

Англійська для дітей з 3-х чи 5-ти років

Більшість фахівців сходяться на думці, що 3-5 років — це оптимальний вік для освоєння іноземних мов. Крім того, процес навчання можна поєднати з розвитком інших корисних навичок: дрібної моторики, посидючості, уважності, образного мислення тощо. Звичайно, підхід до занять із трирічною та п'ятирічною дитиною буде відрізнятися. Однак існує низка особливостей, які є загальними для цих вікових груп. Зокрема, і три- та п'ятирічні діти вважаються дошкільнятами. В їхньому мовленні починає активно використовуватися займенник «я». Також у цьому віці у дитини формується самооцінка. Вона прагне відповідати певним вимогам, які висувають дорослі. Це означає, що її легше зацікавити та мотивувати до навчання.

english3

Крім того, діти цього віку здатні бути активними учасниками рольових ігор, які дуже корисні для вивчення іноземних мов. До речі, в ігровій формі набагато легше подавати будь-яку інформацію. І можна бути абсолютно впевненим, що вона відкладеться у пам'яті малюка.

Отже, чому варто вчити дитину англійської у 3, 4 або 5 років:

  • вона встигла опанувати ази рідної мови;
  • висока швидкість та легкість засвоєння нової інформації;
  • гра як спосіб пізнання навколишнього світу є відмінним методом вивчення мов;
  • здатність оцінювати свої дії;
  • податливість до мотивації.

Аргументів проти вивчення англійської в 3-5 років набагато менше. Зокрема, можна відзначити можливість втрати інтересу до занять через неправильний підхід. Також успіхи у навчанні багато в чому залежать від мотивації, тому за її відсутності дитина може не хотіти займатися. Ще один момент — криза трьох років, яку спочатку слід успішно пройти, а потім розпочинати заняття.

Англійська з 5-7 років

Це дуже гарний вік, щоб вивчати англійську мову дитині. У цей час діти володіють значним словниковим запасом рідної мови, активно спілкуються і взаємодіють з ровесниками. Фахівці рекомендують припинити навчати малюка самостійно та записати до спеціалізованої школи на групові заняття. Перебуваючи у групі, дитині буде набагато простіше освоювати та запам'ятовувати нову інформацію.

Ще один плюс — наявність знань про базові предмети та явища навколишнього світу. Завдяки розумінню певних понять учням набагато простіше вивчати та запам'ятовувати англійські слова.

Також варто відзначити вміння концентруватися, посидючість і уважність, якими діти в цьому віці добре володіють. Заняття з педагогом вже відбуваються у формальній обстановці і нагадують шкільні уроки. Це також корисно для майбутнього вступу до 1 класу.

Переваги занять англійською у 5-7 років:

  • дитина на хорошому рівні володіє рідною мовою і може використовувати її для вивчення іноземної мови;
  • наявність навичок самоорганізації;
  • досить великий обсяг пам'яті;
  • можливість вивчати мову свідомо.

Вивчення англійської у школі з 7-ми років

Діти семирічного віку чудово засвоюють нову інформацію, є дисциплінованими та посидючіми. Не дарма цей вік вважається оптимальним для вступу до школи. Починаючи з 7 років, уроки іноземної мови можуть стати регулярними. Скажімо, щодня після основних уроків чи кілька разів на тиждень. Бажано найняти хорошого репетитора чи записатися на спеціалізовані курси.

Однак існують певні особливості, які слід враховувати, вирішивши розпочати навчання англійської:

  1. Ступінь завантаженості сучасних першокласників є досить високою. Через щільний графік може бути складно знайти час на відвідування курсів.
  2. Нові слова англійською запам'ятовуються важче, ніж у ранньому віці. Однак робиться це більш усвідомлено завдяки тому, що дитина розуміє їхнє значення і може пояснити.
  3. Багато батьків стикаються з тим, що дитина не хоче вивчати нічого нового. Тому важливо знайти хорошого педагога, який здатний захопити та прищепити любов до мови.

Плюсом є те, що семирічні діти володіють навичками вимови звуків рідної мови, і нова мова не вплине на це.

Підходи до вивчення англійської з дітьми

Якщо ви хочете допомогти своїй дитині освоїти іноземну мову, перетворіть навчання на захоплюючий процес.

Існує кілька ефективних підходів:

english4
  • Гра. Ігрова форма — одна з найефективніших. Кожна дитина любить грати, а завдання батьків — зробити цей час ще й корисним. Існує безліч варіантів, як вивчати англійську граючи. Можна використовувати м'які іграшки, картки з малюнками, влаштовувати театральні вистави тощо. У такий спосіб вдасться швидко вивчити кольори, назви тварин, фрукти, овочі тощо.
  • Побутовий підхід. Хто сказав, що іноземну мову не можна вивчати у побуті? Наприклад, рахувати кількість фруктів у вазі, цукерок, які принесла бабуся, машин, припаркованих біля будинку, а також називати їхні кольори.
  • Вивчення пісень. Існує безліч цікавих, легких пісеньок, що легко запам'ятовуються. Їх можна розучити разом з дитиною і наспівувати щодня, наприклад, під час купання або прогулянки.
  • Творчість. Діти дуже люблять малювати та майструвати різні вироби. Це заняття можна зробити корисним. Наприклад, намалювати на аркуші паперу різні геометричні фігури, фрукти, предмети навколишнього світу тощо. Потім попросити дитину їх по черзі називати англійською. Кожен правильно названий предмет дитина повинна красиво розфарбувати.
  • Мультфільм. Згідно з вимогами МОЗ, починати дивитися мультики дозволяється дітям, що досягли трирічного віку. З 3-7 років час перегляду не повинен перевищувати 30 хвилин на добу. Приблизно 5-7 хвилин можна виділити на мультфільми англійською мовою. Яскрава анімаційна картинка та голоси улюблених персонажів краще сприймаються. Малюк добре запам'ятовує нові слова та їхнє значення, оскільки бачить зображення на екрані.
  • Загадки. Цей спосіб підходить для старших дітей, які вже мають певний багаж знань. Наприклад, вміють читати, рахувати, знають назви тварин, фруктів, комах тощо. Можна пограти у гру під назвою «Вгадай хто». Приклад загадки: I am a pet. I like mice. I have nine lives. I purr and meow. (Я домашня тварина. Я люблю мишей. У мене дев'ять життів. Я муркочу і нявкаю.). Відповідь: cat (кіт). Для візуалізації та кращого запам'ятовування можна використовувати картинки з варіантами відповідей.
  • Читання віршів. Користь від вивчення віршів є такою ж високою, як від пісень. Вони добре зарифмовані, тому легко запам'ятовуються. Головне пояснювати дитині значення незрозумілих йому слів, які зустрічаються у віршах.
  • Програми на смартфоні. Сучасний світ неможливо уявити без гаджетів. Багато батьків проти того, щоб діти проводили час у телефоні. Однак і таке заняття можна зробити корисним. Є безліч різних навчальних програм, які можна встановити на смартфон і використовувати для вивчення англійської мови в ігровому форматі. Існують утиліти для вивчення мови з нуля, вправи з алфавітом, додатки для кращого запам'ятовування цифр, слів тощо.

Ще більше корисних статей читайте у блозі компанії YES!

Знання іноземних мов має багато переваг. Зокрема дозволяє вільно спілкуватися з іноземцями за кордоном, дивитися фільми мовою оригіналу, а також більше заробляти. Багато роботодавців в Україні при найманні на роботу віддають перевагу людям, які володіють англійською. А у сфері IT-технологій віона взагалі є обов'язковою. Тому сучасні батьки прагнуть якомога раніше розпочати навчання. У цій статті ми з'ясуємо, коли вивчати англійську з дитиною, який підхід застосувати і як часто потрібно займатися.

×
Отримай промокод на знижку 10% для купівлі рюкзаків YES в магазинах-партнерах